Archív 2016

December 2016

 

V mesiaci december, dňa 12.12.2016 o 9.30 h., sme skladali papierové hviezdičky.

Na výrobu hviezdičiek sme používali origami papier, obojstranný papier a quillingové prúžky, z ktorých sme si poskladali hviezdičky podobné, ako vidíte v ukážke.

O našej šikovnosti sa môžete presvedčiť aj v decembrovej fotogalérii.

November 2016

V novembri, sme si 28.11.2016 o 9.30 h. vyrábali dekoračný veniec z plodov prírody.

Na výrobu dekoračných vencov sme používali kartónový podklad, ktorý sme si dotvárali jesennými plodmi - gaštanmi, žaluďmi, sušenými listami, šiškami... 

Na tvorivých dielňach bola s nami aj knihovníčka Božka Sobolová, ktorá nám na tvorivých dielňach lektorovala.

Naše tvorivé výsledky si môžete pozrieť priamo TU.

Október 2016

V mesiaci október, dňa 31.10.2016 o 9.30 h., sme si spolu na tvorivých dielňach servítkovali.

Naučili sme sa spolu túto techniku. Servítkovali sme na drevené doštičky rôznych tvarov a papierové blahoželania. 

Zároveň sa porozprávali aj o tom čo všetko sa dá touto technikou ešte vyzdobiť. 

O tom ako nám to spolu išlo sa môžete pozrieť aj vo fotogalérii.

September 2016

V mesiaci september, dňa 26.9.2016 o 9.30 h., sme na tvorivých dielňach skladali Origami.

Pri skladaní sme začinali motýľom, potom prišli na rad dve labute. Na požiadanie sme si na tvorivých dielňach poskladali aj kúzelného koníka, kde sa nám počas skladania menili tvary priamo pod rukami: najprv to bola plachetnica, po malej úprave koník, potom lietadlo, ktoré keď sme otočili, bola zrazu z neho ryba. Na záver sme si spolu poskladali žeriava šťastia.

Počas tvorivých dielní nás sprevádzali aj spomienky na predošlé dielne ako aj plány o ďalšom tvorení, kde sme hovorili o tom čo nás v nasledujúcich mesiacoch čaká.

O našich zručnostiach svedčí aj fotogaléria.

August 2016

V mesiaci august, dňa 31.8.2016 o 9.30 h., sme si na tvorivých dieľňach vyrábali originálne dovolenkové darčeky.  Spolu sme si tak vyrobili magnetky zo samotvrdnúcej hliny a drevených doštičiek.

Tieto magnetky sme si dotvárali pečiatkovaním, domaľovaním a dokreslovaním fixami. 

Výroba darčekov nás podnietila k príjemnej diskusii o tvorení a ďalších kreatívnych dielňach.

To ako nám to spolu išlo si môžete pozrieť aj vo fotogalérii

Júl 2016

V mesiaci júl, boli 25.7.2016 o 9.30 h., tvorivé dielne na tému výroba originálnych pohľadníc a obrazov. Na týchto dielňach sme na výrobu obrazov používali  pistáciové škrupiny, cestovinové písmenká, semienka z ľanu, sezamu, maku, šošovice, fazule...

Na ich lepenie sme používali rôzne lepidlá, najvhodnejšie z nich je disperzné lepidlo. Obrazy sme si vytvárali na krabicovom kartóne, ktorý bol natretý bielou akrylovou farbou.

Na tvorivých dielňach sme si povedali aj o ďalších nápadoch, ktoré sa dajú touto technikou ešte vyrobiť: pieskovanie, použiť napríklad namiesto semienok, rôzne koreniny.

Fotografie z júlový tvorivých diení nájdete TU.

Jún 2016

V mesiaci jún, boli tvorivé dielne dňa 27.6.2016 o 9.30 h., pre seniorov sme si na ne pripravili základy korálkovania

Za asistencie lektora sa seniori naučili základnú techniku na výrobu korálkových zvieratiek ako aj iných korálikových vecí. Spolu sme si tak vyrábali korálkovú stoličku a lienku, aké vidíte aj na obrázku. Na tvorivých dielňach sa používali rokailové koráliky veľkotsi číslo 8 a medený drôt hrúbky 0,3 mm.

Na tvorivých dielňach sme si povedali aj o rokaile a jeho pôvode, ako aj o tom aké výrobky sa dajú ešte touto technikou vyrobiť aj s ich ukážkou.

Vo fotogalérii si môžete pozrieť aj na to, ako nám to spolu išlo, či na mini výstavku, ktorú si pre seniorov pripravil lektor tvorivých dielní Marek Homola.

Máj 2016

Dňa 30.5.2016 o 9.30 h. boli prvé tvorivé dielne pre seniorov v Krajskej knižnici v Žiline. Na týchto tvorivých dielňach sme spolu so seniormi vyrábali fleurogami papierové kvety. 

Pod vedením lektora Mareka Homolu, sa seniori naučili techniku skladania fleurogami. O tom ako im to išlo sa môžete dozvedieť aj z fotografií vo fotogalérii.

Seniori, ktorý sa tvorivých dielní zúčastnili si získané zručnosti neskôr doma aj sami vyskúšali, o čom nám niektorí z nich aj povedali.